Εκπαιδευτικό υλικό – Ενδοσχολική Επιμόρφωση Μαΐου 2023

Υλικό για την επεξεργασία Βίντεο (από την εισήγηση του κ. Παδιώτη Ιωάννη στις 9-05-2023)

Επεξεργασία βίντεο ως εργαλείο στην εκπαίδευση

Υλικό για ηλεκτρονικές εκπαιδευτικές κοινότητες (από την εισήγηση του κ. Κίστη Δημήτριου στις 16-05-2023)

Κοινότητες μάθησης –  Παρουσίαση σε pdf

Κοινότητες μάθησης και πρακτικής – Διδακτικό υλικό ΙΕΠ-Βασική θεωρία

Υλικό για την ηλεκτρονική πλατφόρμα E-class-Timeline (από την εισήγηση του κ. Κάτσενου Θεόδωρου στις 17-05-2023)

Εκπαιδευτικό υλικό – Ενδοσχολική Επιμόρφωση Απριλίου-Μαΐου 2022

Υλικό για τη χρήση των εννοιολογικών χαρτών – Χρήση του  CMAP CLOUD  (από την εισήγηση του κ. Παδιώτη Ιωάννη στις 11-04-2022)

Εννοιολογικοί χάρτες

Χρήση των υπερσυνδέσμων στο CMAP CLOUD

•

Υλικό για τη χρήση του εργαλείου ηλεκτρονικού πίνακα Openboard και ειδικά θέματα webex(από την εισήγηση του κ. Κίστη Δημήτριου στις 16-05-2022)

Εισαγωγή και χρήση στο openboard (4 Βίντεο)

Εισαγωγή στο Openboard

Βασικές λειτουργίες του Openboard

Χρήση του Openboard

Διδασκαλία Γεωμετρίας με χρήση Openboard

Ειδικές λειτουργίες της πλατφόρμας webex(1 αρχείο pdf)

Οδηγός χρήσης της πλατφόρμας webex

Υλικό για την ηλεκτρονική πλατφόρμα E-class (από την εισήγηση του κ. Κάτσενου Θεόδωρου στις 9-5-2022)

Πλατφόρμα ασύγχρονης εκπαίδευσης E-class (1 αρχείο .pdf)

Χρήση της πλατφόρμας E-class

Υλικό για την χρήση του  διαδραστικού πίνακα (από την εισήγηση του κ. Κόλλιου Χρήστου στις 27-5-2022)

Χρήση διαδραστικού πίνακα