Την Πέμπτη 27  Οκτωβρίου 2022 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου πραγματοποιήθηκαν οι εορταστικές εκδηλώσεις με αφορμή την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Κατά τη διάρκεια των εκδηλώσεων απονεμήθηκαν τα αριστεία και τα βραβεία προόδου στους μαθητές που διακρίθηκαν για τις επιδόσεις τους την προηγούμενη σχολική χρονιά 2020-2021. Την επιμέλεια της γιορτής είχε ο κ. Κάτσενος Θεόδωρος, Καθηγητής Φιλόλογος, Διευθυντής του Εσπερινού ΓΕΛ ,  ο κ. Κόλλιος Χρήστος Καθηγητής ΠΕ86 Πληροφορικής των δυο εσπερινών σχολείων  ενώ  συμμετείχαν εκτός από τους μαθητές του Εσπερινού Γυμνασίου και οι μαθητές από το συστεγαζόμενο Εσπερινό ΓΕΛ.

Θερμά συγχαρητήρια στους καθηγητές που εργάστηκαν και μας παρουσίασαν τη γιορτή  και σε όλους τους μαθητές των σχολείων για τις συγκινητικές αλλά και τις ευχάριστες στιγμές που μας προσέφεραν.

Εορτή 28ης Οκτωβρίου 1940