Ο Σύλλογος των Καθηγητών και ο Διευθυντής του Εσπερινού Γυμνασίου Πρέβεζας εύχονται σε όλους Καλό Πάσχα  με Υγεία και Ευτυχία.

Επίσης σας ανακοινώνουμε ότι  αποφασίστηκε  η παράταση της προσωρινής απαγόρευσης λειτουργίας όλων των εκπαιδευτικών δομών, όπως αυτή ρυθμιζόταν στην προηγούμενη ΚΥΑ, έως και τις 10 Μαΐου 2020, για προληπτικούς λόγους, κατόπιν εισήγησης της Εθνικής Επιτροπής Προστασίας Δημόσιας Υγείας έναντι του κορονοϊού COVID-19.

Το σχολείο με νέα ανακοίνωσή του αλλά και με αποστολή ηλεκτρονικών μηνυμάτων στους μαθητές,  θα ανακοινώσει το νέο πρόγραμμα εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης με τηλεδιάσκεψη. Η πλατφόρμα E-Class θα λειτουργεί όλες αυτές τις μέρες των διακοπών και μπορείτε να τη χρησιμοποιείτε.

Πασχαλινές Ευχές!!!