Αγαπητοί μαθητές, μετά τα τελευταία νέα σχετικά με την παράταση του κλεισίματος των σχολείων μέχρι και τις 26 Απριλίου 2020 το Υπουργείο αποφάσισε να χορηγήσει προσωπικά e-mail στο σχολικό δίκτυο ώστε οι μαθητές να τα χρησιμοποιήσουν για την πρόσβαση τους σε διάφορες πλατφόρμες εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης. Κάντε κλικ ΕΔΩ για να διαβάσετε τις οδηγίες του υπουργείου όπου θα βρείτε λεπτομέρειες για την δημιουργία των προσωπικών λογαριασμών ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας αλλά και γενικά για τη διαδικασία της ασύγχρονης εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Για διευκρινήσεις ή για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα σχετικό με τη φοίτηση, μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου espg@sch.gr  ή εναλλακτικά στο τηλέφωνο 2682061511 κατά τις ώρες λειτουργίας.

Σας ενημερώνουμε ότι τις επόμενες μέρες θα ξεκινήσει η εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση και οι καθηγητές του Εσπερινού Γυμνασίου Πρέβεζας θα χαρούν να συμμετάσχετε ΟΛΟΙ.

Να προσέχετε την υγεία σας και τους δικούς σας ανθρώπους.

Δημήτρης Κίστης

Παροχή λογαριασμών email στους μαθητές