Συνεχίζονται οι εγγραφές στο Εσπερινό Γυμνάσιο Πρέβεζας από τη Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2018 και μέχρι την έναρξη των μαθημάτων.  Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά τις ώρες από  18:00 έως 21:00 στο γραφείο του σχολείου.

Σας ενημερώνουμε ότι:

• Οι απόφοιτοι του Εσπερινού Γυμνασίου λαμβάνουν  απολυτήριο που είναι απολύτως ισότιμο με το απολυτήριο των Ημερησίων Γυμνασίων.
  • Η φοίτηση είναι τριετής για όσους εγγράφονται στην Α’ τάξη.
  • Η μεταφορά των μαθητών, για όσους μένουν εκτός της πόλης της Πρέβεζας είναι δωρεάν.
  • Το όριο απουσιών είναι μεγαλύτερο σε σχέση με τα ημερήσια σχολεία.
  • Τα μαθήματα πραγματοποιούνται από Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 18:10 έως 21:40.
  • Δικαίωμα εγγραφής στο Εσπερινό Γυμνάσιο έχουν όλοι οι ενήλικες καθώς και εργαζόμενοι ανήλικοι άνω των 14 ετών.
  • Δικαιούνται να φοιτήσουν  μαθητές από το Ν. Πρέβεζας, μαθητές από το Ν Αιτωλοακαρνανίας ( Βόνιτσα,Δρυμός, Πάλαιρος, Μοναστηράκι, Μύτικας κλπ.) καθώς και μαθητές από το Ν. Λευκάδας.
Εγγραφές 2018-2019